• Den Země na 1. stupni a ve školní družině
     • Den Země na 1. stupni a ve školní družině

     • Den Země

      V pátek 22. dubna si žáci čtvrtých tříd připomněli Den Země. Během prvních dvou hodin si společně vytvořili vlajku Země a zapisovali, čím člověk Zemi prospívá i čím škodí.  Po společném vyhodnocení pak plnili matematické úkoly, šifry a kvízy. Správný výpočet je dovedl k dalším informacím.  Např. příroda potřebuje nejméně 300 let, aby recyklovala igelitovou tašku, máme-li při čištění zubů zavřený kohoutek, ušetříme 30 litrů vody apod. Po svačině odešli před školu vyčistit květinový záhon a trávník. Po návratu do třídy každý žák napsal své Zemi dopis, kde jí popřáli všechno nejlepší k svátku a vyslovili přání, aby každý o naši Zemi pečoval.

      2. B se v mini třídním projektu k 22. 4. zaměřila na význam tohoto dne, proč je nutné se zabývat ochranou přírody. Děti pracovaly skupinově a zjistily, co planetě prospívá a neprospívá, jak a proč třídit odpad a hmatem poznávaly přírodniny. Pak následovalo sbírání odpadu v okolí naší školy. Všechny děti skvěle pracovaly a zaslouží si velkou pochvalu.

      Každý rok si ve školní družině připomínáme Den Země, který připadá na 22. dubna.  Celý týden jsme se zabývali naší zeměkoulí. Povídali si o tom, jak naše planeta vypadá, a jak ji můžeme chránit. Žáci doplňovali pracovní listy, řešili kvízy, malovali přírodu a sdělovali ostatním své zkušenosti. Nejvíce jsme se věnovali třídění odpadů, a to, jak ve školní družině, tak i na vycházkách, kde jsme určovali, co do kterého kontejneru patří. V pátek 22. dubna jsme společně uklidili okolí naší školy. Během chvilky žáci nasbírali dost odpadu, který jistě do přírody nepatří. Vychovatelky ŠD      

      Fotografie zde Den Země.

    • OVOV v Aši
     • OVOV v Aši

     • Vážení sportovní přátelé,

      ve čtvrtek 21. dubna 2022 se ve sportovní hale v Geipelově ulici v Aši uskutečnil už 8. ročník Ašského OVOV halového pětiboje. Organizátorem byla jako obvykle ZŠ a MŠ Okružní Aš.

      V hale se sešli, po dlouhé pauze, nejlepší sportovci ze 4 škol našeho Ašského okrsku – ZŠ Kamenná, ZŠ Hlávkova, ZŠ Hranice a naší školy pořadatele, pravidelným účastníkem jsou v každém ročníku i reprezentanti ZŠ Františkovy Lázně a novým účastníkem byli sportovci ze ZŠ Luby.

      Dohromady se na startovní čáru postavilo 103 sportovců v ročnících 2007-2010.

      Soutěžilo se v kategorii družstev, kam každá škola přihlásila do svého týmu 4 dívky a 4 chlapce, plus v kategorii jednotlivců.

      V 8.45 hodin bylo slavnostní zahájení. Hned na to se rozběhly disciplíny pětiboje na připravených stanovištích a podle připraveného harmonogramu. Trojskok (2 pokusy), hod medicinbalem vzad (2 pokusy), sed-leh, švihadlo ve 4 variantách a dribling mezi metami. Poslední tři výše jmenované disciplíny vždy po dobu 2 minut.

      Výsledky našich reprezentantů snesou nejvyšší kritéria a slova uznání.

      Družstvo ve složení: Hromadová, Šneberková, Calopäreanu, Šlechtová, Jeníček, Flachs, Hampl a Demeter obsadilo celkově 2. místo za vítěznými Františkovými Lázněmi

      Pořadí jednotlivců:

      1. místo – Flachs David/2007/
      2. místo – Jeníček Daniel/2007/
      3. místo – Cihiová Samanta                   

                   

      Poděkování všem, kdo pomohli!!!  Spoluorganizátorům Horákové Marcele a Chamrádové Idě. Žákům 9.A, kteří pracovali jako rozhodčí a pomocníci. Městu Aš za poskytnutí finanční podpory z grantového systému a vedení školy za podporu všech sportovních aktivit. Soutěžícím za účast a snahu o co nejlepší výkony.

      V Aši 26. 4. 2022                       

                                                                    Mgr. Přibyl Roman

      Více foto zde OVOV v Aši.

    • Zajíčkova dílna
     • Zajíčkova dílna

     • Ve středu 6. dubna navštívily čtvrté třídy v Chebu Zajíčkovu dílnu. Byly rozděleny do dvou skupin. Když jedna skupina vyráběla, druhá se šla občerstvit do místního McDonald´s, což byl pro děti velký zážitek.

      V Zajíčkově dílně žáci prokázali svou tvořivost. Pod vedením zkušené lektorky vyráběli vejce z papírových ruliček, které si následně dozdobili jarní větvičkou, zelenou trávou, kuřátkem. Všem se dílo podařilo a těšili se, až ukážou svůj výrobek doma rodičům. MH a HD

       

    • Bláznivý týden
     • Bláznivý týden

     •  

      V rozmezí času 28.3. – 1.4. u nás ve škole proběhnul bláznivý týden, který vymyslel a zorganizoval žákovský parlament. V pondělí jsme nosili čepice a klobouky, v úterý jsme ráno vstali z postele a mohli jít do školy, protože byl pyžamový den, ačkoliv ve středu nesvítilo sluníčko, všichni jsme nasadili sluneční brýle, čtvrtek byl pro slečny šatový/sukňový, pro chlapce černokalhotový a bílokošilový. V pátek jsme celý bláznivý týden zakončili extravagantním účesem.

                     Mockrát děkuji všem, kteří se v bláznivém týdnu odvázali a dodrželi stanovený předpis oblékání. Těším se, až si bláznivý týden příští rok zopakujeme!

      Za žáko Karina Rusiniková

      Bláznivé foto v albu Bláznivý týden.

    • Tulipán
     • Tulipán

     • Už se nám to pomalu probouzí. Naše překvapení pro město se pomalu po půlročním odpočinku v útrobách našeho školního areálu u hřiště rýsuje ke kráse. Vedle lípy, která byla vysazena během oslav 100 let vzniku republiky před 4 lety, jsme v září zasadili 150 cibulek pestrobarevných tulipánů. Už se nemůžeme dočkat!

    • OVOV ve Františkových Lázních
     • OVOV ve Františkových Lázních

     • Dne 25.3.2022 se naši sportovci zúčastnili Okresního kola OVOV ve Františkových lázních. V soutěži družstev nás reprezentovali: Šneberková Marie, Jetelová Monika, Šlechtová Adéla, Benedeková Daniela, Bauman Maxim, Hampl Samuel, Surdu Roman, Nguyen Duc Hieu. V soutěži jednotlivců nastoupili Flachs David, Jeníček Daniel, Demeter Kevin, Panec Jaroslav, Walchetseder Matyáš, Dimitrov Theodor a Walchetsederová Eliška.

      V soutěži družstev jsme skončili na krásném 3. místě se ziskem 15 452 bodů. V soutěži jednotlivců vyhrál svou kategorii ročníku 2007 David Flachs a těsně za ním skončil na druhém místě Daniel Jeníček. V kategorii dívek 2009 se umístila Daniela Benedeková na druhém místě a těsně čtvrtá skončila Adélka Šlechtová. Všichni čtyři závodníci se kvalifikovali na krajské kolo, které proběhne 30.5.2022 v Ostrově.

      Další umístění našich závodníků ve svých kategoriích: Šneberková Marie 5. místo, Walchetsederová Eliška 8.místo, Demeter Kevin 5.místo, Jetelová Monika 7. místo, Hampl Samuel 9.místo, Bauman Max 13. místo, Dimitrov Theo 13. místo, Surdu Roman 14. místo, Nguyen Patrik 14. místo, Walchetseder Matyáš 19. místo, Panec Jaroslav 20. místo.

      Závodu se zúčastnilo celkem 120 sportovců. Našim reprezentantům musím poděkovat za snahu, dobré sportovní výsledky a slušné chování. Všem čtyřem postupujícím hodně štěstí v krajském kole.

      Sportu zdar.                            

      Více foto v albu OVOV ve Františkových Lázních.

    • Den naruby
     • Den naruby

     • Ve 4. A byl 1. duben nejen bláznivý den ve znamení bláznivých účesů, ale také Den naruby. A co že bylo naruby? Žáci si připravili hodiny a tento den se z nich stali učitelé a učitelky. Vyzkoušeli si, jaké je udržet pozornost žáků, jak je zaujmout. Velkou pochvalu si zaslouží Lucinka, Šíma a Filip, kteří se poctivě připravili, dokonce i pomůcky si vyrobili. Tento den bavil nás všechny.