• Školní statek Cheb

Třeťáci se vydali ve čtvrtek 2. 5. 2024 do ráje hospodářských zvířat. Děti se tváří v tvář setkaly se slepicemi, husami a dalším ptactvem. Pohladily si kozu, a dokonce si ji povodily na vodítku. Ovečky, kozy, kobylky, telátka, kravičky, vše bylo úžasné.

Těšíme se na další návštěvu, jupí!

Školní statek Cheb.

• Mc Donalds´Cup

Dne 30.4. 2024 se naši borci zúčastnili již 25. ročníku Mc Donalds´Cupu v minikopané pro 4.-5. třídy. V konkurenci ašských škol a ZŠ Hranice obsadili 4. místo. Nejlepší utkání sehráli ve skupině proti ZŠ Hranice,pozdějšímu vítězi turnaje, když naše dvě branky vstřelil Jakub Rohan. Na turnaji nás reprezentovali: Uhlík Matyáš, Viczmandi Tomáš, Rohan Jakub, Hess Daniel, Vlach Jakub, Vlach Vojtěch, Drapák Damien a Riganová Charrlotte.

• Štafetový běh

Ve čtvrtek 25.4.2024 se reprezentanti naší školy zúčastnili Okresního kola v atletice: Štafetový pohár 2023 v Chebu.

Soutěžili ve dvou kategoriích štafet: dvakrát 8 x 100 metrů a dvakrát 8 x 200 metrů.

V prvních dvou štafetách nás v mladší kategorii reprezentovali: Paprsková Helena, Šiváková Marcelka, Hrdličková Anička, Takácsová Amálka, Mráz Štěpán, Gábor Aleš, Struhár Milan, Nguyen Max

• OVOV v režii sportovců z Okružky

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se ve sportovní hale v Geipelově ulici v Aši uskutečnil už 10. ročník Ašského OVOV halového pětiboje. Organizátorem byla jako obvykle ZŠ a MŠ Okružní z Aše.

V hale se sešli nejlepší sportovci ze 4 škol našeho Ašského okrsku – ZŠ Kamenná, ZŠ Hlávkova, ZŠ Hranice a naší pořadatelské školy. Dalším pravidelným účastníkem každého ročníku jsou i reprezentanti ZŠ Františkovy Lázně a sportovci ze 6. ZŠ v Chebu.

• Návštěva SPŠ v Ostrově

Ve čtvrtek 25.4. 2024 se vybraní žáci z 8. tříd zúčastnili exkurze do SPŠ v Ostrově nad Ohří.

Jedná se o jednu z nejmodernějších středních škol v karlovarském kraji. SPŠ nabízí velký výběr čtyřletých maturitních oborů a dostatek tříletých učebních oborů. Tento rok dochází, po sedmi letech, ke znovuotevření Technického lycea, které má dva obory.

• Den Země v družině

V týdnu od 22. do 26.4.2024 se obě oddělení školní družiny věnovala projektu „Den Země“.

Celý týden jsme se věnovali ekologii. Povídali jsme si o tom, jak tento svátek vznikl, proč se slaví, jak je důležité být ohleduplný k životnímu prostředí. Děti uváděly příklady toho, jak se samy mohou zapojit například tříděním odpadu, šetřením vodou, recyklací a ochranou přírody. Zhlédly dokument o recyklaci odpadu a čističce odpadních vod. Po jeho zhlédnutí se děti pustily do kvízů. Měly za úkol správně vybarvit nádoby na tříděný odpad dle jeho druhu. Odpad na kartičkách rozdělovaly do příslušných kontejnerů. Žákyně čtvrté třídy zahrály dětem loutkové divadlo na téma ochrany přírody, a jak se k přírodě správně chovat.

• Partneři

• Zvonění