• Návrat žáků do škol 12. 4. 2021

• 24.08.2021 09:45
      • Důležité informace k návratu dětí do škol naleznete uvnitř článku. Publikováno 9. 4. 2021
      • Vážení rodiče, milí žáci,
        od 12.4.2021 dochází k návratu žáků 1. stupně do škol, a to rotačním systémem:

12. dubna 2021 se vrátí třídy:
        1. B, 2. B, 3. B, 4. B, 5. B

19. dubna 2021 nastoupí do školy:
        1. A, 2. A, 3. A, 4. A, 5. A

V těchto skupinách se budou žáci střídat v prezenční a distanční výuce vždy po týdnu do doby, než MŠMT vydá další závazné informace.

Prezenční výuka

MŠMT ČR vydalo k nástupu žáků do škol režimová opatření. Prezenční výuka je tak umožněna při podmínce dodržování hygienických a protiepidemických opatření Ministerstva zdravotnictví a respektování závazných pravidel vycházejících z platných právních předpisů a zároveň z pravidel nastavených s ohledem na podmínky naší školy (dokumenty vydané MŠMT k návratu žáků do škol přikládáme).

Rozvrhy hodin

Prezenční výuka bude probíhat dle běžných rozvrhů denní výuky, s výjimkou ukončení výuky z důvodu organizace výdeje obědů ve školní jídelně (informaci žákům upřesní třídní učitelky).

Žáci 2. stupně budou pokračovat v distanční výuce.

Školní družina:

Pro žáky 1. a 2. tříd na prezenční výuce bude školní družina v provozu v běžném režimu.

Školní jídelna:

Žákům, kteří se při prezenční výuce běžně ve školní jídelně stravují, budou obědy automaticky přihlášeny školou. Pokud se zákonní zástupci rozhodnou, že děti nebudou při tzv. rotační výuce školní obědy odebírat, musí je individuálně odhlásit na stánkách www.strava.cz nebo telefonicky přes kancelář školy, nejpozději v pátek do 13.50 h.

Pro žáky plnící distanční výuku platí pro výdej obědů obvyklá pravidla (výdej přes výdejové okénko od 13.15 – 13.45 h).

Základní pravidla v provozu školy od 12.4.2021:

• Každý žák musí být před vstupem do školy (popř. do školní družiny) otestován.
        • Jedná se o šetrné samoodběrové testování dle dostupného manuálu. Prosíme rodiče o zhlédnutí instruktážního videa, nejlépe společně s dětmi, napomůžete tak hladkému průběhu testování a zbavíte děti zbytečných obav.
        • Testování bude probíhat za dohledu a asistence třídní učitelky a asistentky pedagoga.
        • Testování bude probíhat pravidelně 2x týdně (v případě absence žáka v den jeho nástupu do školy) ve vyhrazených prostorech školy.
        • Při negativním výsledku žáci odejdou do své třídy.
        • Při pozitivním výsledku odejde žák do izolace a budou vyrozuměni zákonní zástupci. Zákonní zástupci jsou povinni si žáka vyzvednout a informovat o výsledku testování ošetřujícího lékaře dítěte, který rozhodne o následném testování metodou RT-PCR.
        • Žáci 1. – 3. tříd se mohou testovat v přítomnosti svého zákonného zástupce. Pokud bude chtít rodič tuto možnost využít, oznámí to předem třídní učitelce a domluví se s ní na dalším postupu. Tyto rodiče zároveň prosíme, aby počítali s časovou rezervou potřebnou k organizaci testování (vstup do školy bude rodičům umožněn pouze na samotné testování, a to těsně před testováním jejich dítěte, také na výsledky budou čekat mimo budovu školy).

Testovat se nemusí žáci, kteří

• doloží negativní výsledek PCR testu na přítomnost viru COVID-19 ne starší 48 hodin;
        • doloží negativní antigenní test na přítomnost antigenu viru COVID-19 provedený na odběrovém místě ne starší 48 hodin;
        • prodělali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem, tuto skutečnost musí doložit potvrzením od lékaře (popř. lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě).
        • Další informace k testování najdete v příloze Manuál Covid-19 testování ve školách a přiloženém přehledu.

Žáci musí mít po celou dobu pobytu ve škole ochrannou pomůcku úst a nosu (chirurgickou roušku, nesmí to být látková). Pro případ poškození je žák povinný mít s sebou náhradní roušku.

Do školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky respiračního onemocnění (zvýšená tělesná teplota, suchý kašel, dušnost, zažívací obtíže – nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem), ztráta chuti a čichu, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, rýma/ucpaný nos, bolest hlavy).

Netestovaní žáci (pokud rodiče s testováním nesouhlasí) se prezenční výuky nesmí účastnit a jsou povinni si doplňovat zameškané učivo obvyklým způsobem, popř. se zákonní zástupci domluví s učitelem na jiném způsobu zadávání učiva (pravidelné vyzvedávání ve škole, přes Google učebnu apod.). Tato absence bude žákovi omluvena.

Další informace viz přiložené dokumenty. Žáci budou informováni svými třídními učiteli.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci a pochopení.

Mgr. Jiřina Červenková

Důležité dokumenty pro váš přehled:

priloha_889357563_1_tabulka01_(003).pdf

priloha_892376243_0_testovani_diagram.pdf