• Opatření k návratu žáků od 30. 11. 2020 do školy

• 24.08.2021 09:44
      • Vážení rodiče, milí žáci, od pondělí 30.11.2020 se obnovuje výuka pro žáky 3. – 5. tříd a žáků 2. stupně základních škol. Žáci 1. a 2. tříd v prezenční výuce pokračují. Organizace nástupu žáků a podmínky provozu školy se odvíjí od manuálu MŠMT (,,Informace k provozu škol a školských zařízení k 30.11.2020“ a PES pro školy) a personálních a organizačních možností naší školy. Publikováno 25. 11. 2020
      • Opatření k organizaci výuky od 30.11.2020

1. Organizace výuky

Žáci 3. – 5. tříd a žáci 9. A nastoupí k pravidelné prezenční výuce v pondělí 30.11.2020.

Žáci 6. - 8. tříd se budou v prezenční výuce střídat po týdnu v tomto režimu:

Výuka ve škole

30.11. – 4.12.

6.A, 6.B, 8.A

7. – 11. 12.

7.A, 7.B

14. – 18.12.

6.A, 6.B, 8.A

V týdnech, kdy nebudou mít výuku prezenční, budou žáci nadále pokračovat v distanční (povinné!) výuce dle platného rozvrhu.

2. Příchod žáků do školy

Do školy budou žáci vstupovat pod dohledem třídních učitelek nebo vyučujících první vyučovací hodiny určeným vchodem dle následujícího harmonogramu:

7.45 h

7.55 h

8.05 h

1. A      -  žákovský vchod

3. B      -  vchod školní družiny

6. A / 7.A*     -  žákovský vchod

1. B      -  žákovský vchod

4. A      -  žákovský vchod

6. B / 7. B*    -  žákovský vchod

2. A      -  hlavní vchod

4. B      -  žákovský vchod

8. A              -  hlavní vchod

2. B      -  hlavní vchod

5. A      -  hlavní vchod

9. B              -  hlavní vchod

3.A       - vchod školní družiny

5. B      -  hlavní vchod

* třídy se střídají v závislosti na střídavé výuce tříd

Žádáme rodiče a žáky o dodržování stanovených časů.

3. Odchod žáků ze školy, ukončení vyučování, informace k rozvrhu

Z důvodu dodržení hygienických požadavků na provoz školní jídelny bude upraven i rozvrh většiny tříd včetně času ukončení vyučování. Výuka bude probíhat dle upraveného rozvrhu, v němž jsou konce výuky přizpůsobeny požadavku dodržení hygienických pravidel pro provoz školní jídelny. Žáci proto nebudou končit vyučování v určených dnech dle běžného nastaveného časového rozvrhu hodin, ale po ukončení hodiny vyčkají s vyučujícím na stanovený čas pro odchod ze třídy.

V případě odpoledního vyučování zůstávají žáci mezi dopolední a odpolední výukou ve své třídě, školu neopouštějí, stravují se ve školní jídelně nebo z vlastních zásob.

Časový rozvrh ukončení vyučování v jednotlivých dnech, rozvrh hodin a konkrétní informace předají žákům třídní učitelé prostřednictvím Google učebny.

Rozvrhy jsou z velké míry zachovány z původní běžné výuky, ke změnám došlo zejména v odpoledním vyučování tělesné výchovy a výuka bude i nadále bez klasických hodin HV a TV (ty budou nahrazeny jinými aktivitami dle pokynů jednotlivých vyučujících a pobytem venku).

4. Informace k provozu školní družiny

Vzhledem k nastaveným pravidlům ani nadále nebude v provozu ranní družina (není možné dodržet požadavek na homogenní skupiny), možnost přivést dítě prvních a druhých tříd do školy již od 7.00 hodin bude zachována.

Odpolední školní družina bude zajištěna pro žáky 1. + 2. tříd v běžném režimu, pouze se změnou v organizaci skupiny (první třídy budou tvořit jednu skupinu, žáci druhých tříd druhou skupinu).

5. Informace ke školnímu stravování

Všichni strávníci tříd s výukou od 30.11. 2020 byli ke stravování od 30.11.2020 již přihlášeni školou, v případě neúčasti dítěte ve škole (popř. pokud nebude chtít žák oběd odebrat) je potřeba oběd odhlásit přes internet nebo telefonicky přes hospodářku školy, a to do pátku 27.11. do 14 hodin.

Žáci budou na oběd docházet s vyučujícími koncových hodin po skončení vyučování dle přesného rozpisu, který musí žáci z důvodu dodržování hygienických pravidel bezpodmínečně dodržovat.

6. Informace k dalšímu organizačnímu zajištění provozu

Výuka bude probíhat za dodržování přísných hygienických pravidel, která musíme všichni dodržovat:

• Po celou dobu pobytu ve škole (i při výuce nebo vycházkách) platí pro žáky
          a všechny zaměstnance školy povinnost nosit roušky. Žádáme proto rodiče, aby vybavili děti dvěma kusy roušek na dopolední výuku, igelitovým sáčkem na odložení roušky a další rouškou v případě odpolední výuky nebo pobytu v odpolední školní družině.

Zároveň žádám rodiče o čistotu a pravidelnou každodenní výměnu roušek.

• Žáci a všichni zaměstnanci budou pravidelně používat dezinfekce (dezinfekce jsou při vstupu do školy, u WC, v každé třídě a školní družině).
        • Žádám rodiče, aby z důvodu potřeby dodržování častého větrání ve třídách
          a doporučeného pobytu na čerstvém vzduchu, vybavili děti vhodným oblečením (teplé oblečení i boty, pláštěnky apod.). Pobytem venku budou trávit čas i žáci 2. stupně, zejména v hodinách tělesné výchovy.
        • Zároveň žádám rodiče, aby do školy posílali pouze zdravé děti, abychom předešli případným nepříjemnostem jak pro dítě (izolace v případě projevení příznaků onemocnění, dětem také bude namátkově měřena teplota bezkontaktním teploměrem), tak pro vás (výzva k vyzvednutí dítěte, telefonáty do práce).
        • Pro žáky plnící distanční výuku bude i nadále po domluvě s konkrétním vyučujícím platit možnost osobních individuálních konzultací žáků ve škole.

Vážení rodiče,

sledujte prosím i nadále webové stránky školy, kam budeme v případě potřeby zveřejňovat doplňující nebo aktuální informace, popř. budete informováni třídními učiteli přes Google učebnu.

Také vás prosím o pochopení a o dodržování zavedených požadavků při obnovení výuky, která jsou velmi náročná jak pro každého učitele, tak na celkovou organizaci a chod školy.

Situace je náročná pro nás všechny, ale je i mnoho pozitivního – tím nejpozitivnějším je, že učitelé se už na děti i na výuku moc těší.

V Aši dne 24.11.2020, Mgr. Jiřina Červenková, ředitelka Základní školy a mateřské školy Aš, Okružní 57, okres Cheb, příspěvková organizace

• Zpět na seznam článků