• Návrat žáků 1. a 2. tříd od 18. 11. 2020 do školy

• 24.08.2021 09:44
      • Vážení rodiče,  dle informací z MZ a MŠMT se od 18.11.2020 obnovuje výuka žáků 1. a 2. ročníků základních škol. Tato prezenční výuka je POVINNÁ!!! Pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem. Distanční výuka je za podmínek stanovených ministerstvem zdravotnictví nově doplněna o možnost osobních individuálních konzultací žáků ve škole. Termíny konzultací budou zveřejněny v jednotlivých kurzech a na webových stránkách školy, mimo tyto termíny je možné si s konkrétním vyučujícím domluvit s ohledem na jeho rozvrh on-line výuky jiný čas. Doporučuji využívat zejména pro žáky, kteří mají problémy se zapojením do distanční výuky. Více informací v článku. Publikováno 13. 11. 2020
      • Informace k organizaci výuky žáků 1. a 2. tříd od 18.11.2020

Příchod žáků do školy:

Žáci budou vstupovat do školy pod dohledem třídních učitelek určeným vchodem dle následujícího harmonogramu:

1.A  v 7.45 h hlavní vchod

1.B  v 7.45 h žákovský vchod

2.A  v 8.00 h hlavní vchod

2.B v 8.00 h žákovský vchod

Žádáme rodiče o dodržování stanovených časů.

Informace k rozvrhu

Výuka bude probíhat dle běžného rozvrhu (rozvrh před uzavřením škol), pouze s drobnými změnami (konkrétní informace sdělí třídní učitelka) a bez klasických hodin HV a TV (bude nahrazeno jinými činnostmi a pobytem venku)

Informace k provozu školní družiny

Vzhledem k nastaveným pravidlům není možné zajistit klasický provoz ranní družiny (není možné dodržet požadavek na homogenní skupiny), ale nabízíme rodičům možnost přivést dítě do školy od 7.00 hodin, kdy paní učitelky budou již ve svých třídách. Pokud budete využívat tuto možnost, prosím o předchozí domluvu a doplnění konkrétních informací třídní učitelkou.

Odpolední školní družina je zajištěna pro všechny přihlášené děti, pouze bude změna v organizaci (každá třída bude tvořit jedno oddělení).

Informace ke školnímu stravování

Všichni strávníci 1. a 2. tříd byli ke stravování od 18.11.2020 již přihlášeni školou, v případě neúčasti dítěte ve škole je potřeba oběd odhlásit přes internet nebo telefonicky přes hospodářku školy, a to do pondělí 16.11. do 14 hodin (17.11. je z důvodu státního svátku zavřeno). Žáci budou na oběd docházet bezprostředně po skončení vyučování dle rozvrhu jednotlivých tříd, výdej obědů bude nejdéle do 13.15 hodin.

Informace k dalšímu organizačnímu zajištění provozu

Výuka bude probíhat za dodržování přísných hygienických pravidel, která musíme všichni dodržovat:

• Po celou dobu pobytu ve škole (i při výuce nebo vycházkách) platí pro žáky
          a všechny zaměstnance školy povinnost nosit roušky. Žádáme proto rodiče, aby vybavili děti dvěma kusy roušek na dopolední výuku, igelitovým sáčkem na odložení roušky a další rouškou v případě pobytu v odpolední školní družině.
        • Zároveň žádám rodiče o čistotu a pravidelnou každodenní výměnu roušek.
        • Žáci a všichni zaměstnanci budou pravidelně používat dezinfekce (dezinfekce jsou při vstupu do školy, u WC, v každé třídě a školní družině).
        • Žádám rodiče, aby z důvodu potřeby dodržování častého větrání ve třídách
          a doporučeného pobytu na čerstvém vzduchu, vybavili děti vhodným oblečením (teplé oblečení i boty, pláštěnky apod.).
        • Zároveň žádám rodiče, aby do školy posílali pouze zdravé děti, abychom předešli případným nepříjemnostem jak pro dítě (izolace v případě projevení příznaků onemocnění, dětem také bude namátkově měřena teplota bezkontaktním teploměrem), tak pro vás (výzva k vyzvednutí dítěte, telefonáty do práce).

Prosím rodiče, aby sledovali webové stránky školy, kam budeme zveřejňovat doplňující nebo aktuální informace, popř. budete informováni třídními učitelkami.

V Aši dne 13.11.2020, Mgr. Jiřina Červenková, ředitelka Základní školy a mateřské školy Aš, Okružní 57, okres Cheb, příspěvková organizace

• Zpět na seznam článků