• Uzavření škol

• 24.08.2021 09:29
      • Pozor, od 14.10. jsou do odvolání uzavřené oba stupně základní školy. Více informací v článku.
        Publikováno 13. 10. 2020

• Od středy 14.října zatím do 23.10.2020 přecházejí všechny třídy prvního i druhého stupně dle dosavadních informací MŠMT na distanční výuku. Od 23.10. do 30.10. 2020 jsou pak vyhlášené covidové prázdniny. Plánovaný nástup žáků zpátky do škol je tedy až v pondělí 2.11.2020, sledujte webové stránky školy, kde zveřejníme aktuální informace.

V době uzavření škol budou žáci pracovat ve schválené zavedené platformě Google učebna, kterou budou každý pracovní den sledovat a dle platného rozvrhu plnit zadané úkoly. Vyučující vždy prostřednictvím Google učebny žákům sdělí termín (resp. čas), do kdy má být zadaný úkol vypracován (pro případ, že je v rodině více sourozenců na jeden PC, bude žákům na plnění ponechán delší čas), nebo kdy bude realizována on-line výuka. Podrobnější informace předá třídní učitel.

Upozorňujeme žáky a jejich zákonné zástupce, že dle novely školského zákona a školního řádu je povinností učitelů zadávat žákům učivo distanční formou a jejich práci hodnotit, a zároveň je povinností žáků zadané úkoly plnit. Zákonní zástupci jsou povinni dokládat důvody nepřítomnosti žáka v distanční formě vyučování stejným způsobem jako v běžné denní výuce. Pokud nemůže žák plnit zadané úkoly, sdělí to zákonný zástupce prostřednictvím Google učebny (popř. e-mailem, telefonicky apod.) třídnímu učiteli (popř. škole). Důvodem může být nemoc, návštěva lékaře apod.

Žákům, kteří se stravují ve školní jídelně, budou obědy po dobu jejich distanční výuky automaticky odhlášeny školou.

pravidla distanční výuky

• Zpět na seznam článků