• Recitační soutěž

Školní kolo recitační soutěže proběhlo 11. března v aule školy. Šestadvacet recitátorů se utkalo v klání o postup do okrskového kola. Nejlepšími recitátory byli:

Vojtěch Jánský, Rebeka Kondášová, Ela Šteflová z 1. tříd.

Štěpán Mráz, Daniel Hamřík a Helena Paprsková z 2. tříd.

Mia Kroftová, Johana Jelínková ze 4. třídy a František Beznoska z 5. třídy.

• Velikonoční odpoledne v knihovně

Každoročně organizují naše učitelky pro žáky akce ve školní knihovně.

Naposledy to bylo 26.března, kdy se sešli žáci 3.- 5. ročníku na "Velikonočním odpoledni v knihovně". Zábavné odpoledne s knihami a jarní tématikou, ale třeba i poznávání různých druhů vajec, které se nám během svátků objeví jako dekorace v ošatce, včetně závěrečného vědomostního kvízu o velikonočních zvyklostech. Velmi šikovná byla Dianka Hradecká, která byla nejmladší účastnicí této akce, nejúspěšnější mezi dívkami ze 4. tříd byla Lea Maderová, Kája Sutnerová, Claudie Fehérová a Nikita Sajková. 5. ročník reprezentovala Kristýnka Vítková a Adam Rezanka. Všichni účastníci byli odměněni velikonočními sladkostmi a zábavně si znovu přiblížili velikonoční tradice, které je od 28. března v době velikonočních prázdnin potkají. Krásné jarní svátky.

• 5. A v Národním divadle

Pro žáky 5. A prahnoucí po vysokém kulturním zážitku a nástrahách velkoměsta připravila učitelka Mgr. Glave Flašková společně s paní asistentkou J. Opičkovou, rodiči a sourozenci žáků během předvelikonočního víkendu výlet do hlavního města. Národní divadlo je pro Čechy skvost, proto byla volba jednoznačná.

• Prvňáčci poznávali Prahu

V pátek 15.3. byl pro naše prvňáčky velmi výjimečný. Jeli na výlet, to by samo o sobě nebylo nic zvláštního, ale jeli do hlavního města, do Prahy. Pro spoustu z nich to byl první výlet do tohoto města. Celý den byl tak pro všechny jedno velké dobrodružství.

Cestu jsme zahájili brzkým vstáváním a vlakem jeli do Chebu. Zde jsme přestoupili na autobus a jízda pokračovala. V Praze nás přivítalo velmi pěkné a teplé počasí. Svezli jsme se metrem, kde jsme dvakrát přestupovali, v metru jsme zjistili, že je dobré se za jízdy držet. Jeli jsme po eskalátorech (když jsme se učili písmenko E, tak jsme si o eskalátorech povídali, mohli jsme proto si jízdu naplno vyzkoušet). U Karlova mostu na nás čekal pan Nebeský, který nás vtáhl do povídání o Karlově mostě takovým způsobem, že jsme nechtěli, aby to skončilo. Viděli jsme, kde sídlí prezident ČR a vláda, na Karlově mostě jsme si mohli přát tajné přá

• Jaro dorazilo do 3. A

13. března přišlo do 3. A jaro.

Děti pracovaly ve skupinách, ve kterých si rozdělily role. Byl tam kapitán, kreslíř, čtenář.

Každá skupina si vylosovala obálku s rozstřihaným textem k dané jarní květině. Pracovaly společně. Výsledky prezentoval kapitán, který následně vybral ze skupiny zahradníka, který jejich rostlinu přesadil do truhlíku.

• Partneři

• Zvonění